JOGA KRĘGOSŁUPA

 Bóle kregosłupa i stawów są podstawowym problemem w naszym społeczeństwie. Po ćwiczenia na kręgosłup sięgamy  jednak  dopiero wtedy, kiedy doskwiera nam ból. Odpowiednio dobrane techniki terapeutyczne i  specjalistyczne ćwiczenia  pomagają nam wówczas powrócić do zdrowia. Jednak profilaktycznie  wykonywane ćwiczenia , opóźniają i całkowicie zapobiegają występowaniu dolegliwości bólowych kręgosłupa. Joga Kręgosłupa którą prowadzę  indywidualnie i grupowo składa się z różnorodnych technik terapeutycznych min. Hata Jogi, Mc Kenziego, Strechingu, Automasażu Schiatsu, Pillatesu, Relaksacji mięśni, Leczniczego oddechu itp.

MINDFULNESS

Mindfulness - to bycie w uważności , w pełnej obecność tu i teraz , bez osądzania i oczekiwania . Jest doświadczaniem życia takiego jakie jest . Jest drogą wyboru pomiędzy tu i teraz a było czy będzie .Jest drogą rozwoju która bierze początek w statycznej medytacji i przenosi się na medytację w ruchu by stać się sposobem i stylem życia.

Jednym z założeń treningu mindfulness jest zaakceptowanie swoich myśli i emocji .Celem treningu jest uwolnienie się od automatycznych ocen, oczekiwań, schematów . Stan relaksacji oraz poczucia szczęścia jest osiągany jakby przypadkowo, jako wtórny efekt bycia w stanie uważności.
Trening uważności oparty jest na koncentracji na oddechu, ćwiczeniach zwiększających świadomość ciała , emocji , myśli.

Podstawowymi zasadami pracy z uważnością jest: świadome oddychanie, zajmowanie się jedna rzeczą na raz, zauważanie i odłączenie się od automatycznych zachowań, myśli i emocji, bycie w tu i teraz .

Efektem Treningu Uważności jest : redukcja stresu i wewnętrznego napięcia, poprawa relacji , dystans do siebie i innych, poprawa uwagi i koncentracji, wewnętrzna harmonia, radość, zdrowie.

Profesor Jon Kabat-Zinn wprowadził metodę uważności do medycyny i psychoterapii i jako pierwszy opisał jej efekty w pracy z ludźmi. W 1979 roku założył pierwszą Klinikę Redukcji Stresu Opartą na Uważności w Massachusetts.

Trening uważności skierowany jest do wszystkich osób które , szukają sposobu radzenia sobie ze , tresem, emocjami, trudnymi relacjami, codziennością, napięciem i bólem w ciele, schorzeniami psychosomatycznymi, obniżonym nastrojem. Dla wszystkich szukających sposobu na piękne, dojrzałe , radosne życie .